Pożyczka

Nie stać Cię na wesele? Pomyśl o pożyczce!

Wesele to nie tylko przypieczętowanie związku dwojga ludzi. Jest to również bardzo duży wydatek finansowy. Do wszystkich kosztów dochodzą również niemałe koszty związane ze ślubem – cywilnym lub kościelnym. Pieniądze, jakie należy zainwestować w organizację ślubu, jak i wesela są bardzo duże, dlatego często korzysta się z pożyczek na wesele.

Koszty ślubu

Całkowite ślubu oraz wesela są bardzo różne. To dlatego, że nie da się tej wartości uściślić. Wszystko zależy od miasta, ilości zaproszonych osób oraz miejsca, w którym odbędzie się już samo przyjęcie. Oczywiście można przewidzieć różne oszczędności, jednak pozostanie wówczas pytanie – czy w takim wyjątkowym dniu faktycznie warto oszczędzać na każdym kroku? Sam koszt ślubu w kościele to wydatek już od 1500zł i więcej! Pod uwagę należy wziąć bowiem nie tylko samą usługę, ale również inne elementy – takie jak organistę, dekorację w kościele. Jeżeli jednak zdecydujemy się na sam ślub w urzędzie – wówczas koszty zamkną się w granicach 200 złotych.

Suknia ślubna i garnitur

W tym wypadku również wydatki mogą osiągnąć różne kwoty. Nie ma także odgórnie przyjętej średniej – wszystko ze względu na szeroką gamę sukni do wyboru. Możemy bowiem kupić sukienkę używaną lub nową – z najnowszej kolekcji lub z kolekcji z zeszłego roku. Ceny są różne. Kupno nowej sukienki dla Pani Młodej to koszt około 3 tysięcy złotych, a cena ta wcale nie należy do najwyższych. Koszt garnituru dla Pana Młodego to około 1500 złotych. Do tego dochodzą oczywiście inne koszty. Nie należy zapominać o welonie, rękawiczkach, butach, bieliźnie, biżuterii – to kolejne niemałe wydatki, na które przeznaczymy kolejne pieniądze, średnio 2 tysiące. Do tego dochodzą jeszcze bukiety, zaproszenia, ozdoby. Na własne wesele nie pójdziemy jednak uczesani przed lustrem – pamiętać należy o wizycie u fryzjera oraz makijażystki.

Wesele to duża inwestycja

Największe wydatki jednak związane są już z samą organizacją wesela. Zakładając, że na nasze wesele przyjdzie około 150 osób, to musimy się liczyć z salą, która będzie mogła ich wszystkich pomieścić. Dodatkowo musimy liczyć się z wyborem odpowiedniego menu podanego podczas naszej uroczystości. Jeżeli do tego wszystkiego dodatkowo doliczymy koszty wynajęcia samochodu, zespołu, fotografa, kamerzysty, tortu, ciasta i alkoholu. Okazać się może, że wyjdzie nam bardzo konkretna suma pieniędzy. Może się okazać, że na zorganizowanie wesela będziemy potrzebować aż 30 tysięcy złotych – lub więcej.

Pożyczka to dobry pomysł

Koszty związane z tą niezwykłą uroczystością mogą przytłaczać. Jednak większość z nas już dużo wcześniej zaczyna oszczędzać, aby mieć możliwość pokrycia przynajmniej części wydatków ze swoich pieniędzy. Dodatkowo zawsze można liczyć na wsparcie rodziny. W innym przypadku konieczne będzie zaciągnięcie pożyczki na tą, konkretną okazję. Okazać się może, że już kwota pożyczki 10 tysięcy okaże się niezwykle pomocna i pomoże nam spełnić nasze marzenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *