Pożyczka

Zarabianie na lokacie

Banki oferują coraz więcej ciekawych lokat, aby przyciągnąć nowych klientów. Należy jednak pamiętać, że lokowanie swoich oszczędności, czyli nadwyżek finansowych na różnego rodzaju lokatach przynosi widoczny zysk dopiero po dłuższym okresie czasu.  Często słyszy się, iż nie da się na nich zarobić i nie opłaca się czekać. Pieniądze na nich gromadzone służą tylko do ochrony przed tak zwaną inflacją. Jest to oczywiście sprzeczne z prawdą.

Czy doradcy finansowi są potrzebni?

Doradcy finansowi wśród produktów finansowych zdecydowanie najczęściej polecają przeciętnym klientom lokaty terminowe o stałym oprocentowaniu.

Nie zależy ono jednak od stóp procentowych. Oznacza to, że zysk nie ulegnie zmniejszeniu. Z kolei krótkoterminowa lokata pozwoli zyskać niedużą kwotę w szybkim czasie, a ta dłuższa większy zysk na który będzie trzeba pewien czas poczekać.

Jak kształtuje się zysk na lokatach?

Zysk na lokatach pojawi się w momencie, kiedy wpłacone pieniądze zostaną w banku do końca okresu trwania lokaty. W przeciwnym razie nie ma to sensu. Rynek bankowy jest tak konkurencyjny, że banki prześcigają się w atrakcyjnym oprocentowaniu lokat i oferują te promocyjne o wyższym oprocentowaniu. Jednak, jeżeli dysponujemy większym kapitałem to pojawia się problem przy okazji takiego rodzaju, gdyż posiada ona ograniczony górny limit wartości i ilość lokat, jakie pojedynczy klient może założyć w danym banku. Z reguły w przypadku takich lokat można założyć tylko jedną lokatę promocyjną. Mają one za cel głównie przyciągnięcie nowego klienta do banku, a nie umożliwieniem sporego zysku. Można rozbić swoje środki na różne banki. Jest to bardzo wskazane i zwiększa bezpieczeństwo pieniędzy. Dzięki temu mamy możliwość uzyskiwania wyższego procentu na odsetkach.

Dodatkowo, jeżeli nasz bank z którego korzystamy na co dzień posiada w ofercie jakąś ciekawą lokatę z określonym wymogiem to naprawdę warto skorzystać z takiej oferty nawet na próbę. Więcej informacji o tym jak Ile najwięcej da się zarobić na lokacie na Bankier.pl

Bankructwo?

Sytuacja bankructwa danego banku jest mało prawdopodobna, ale może  mieć miejsce.

Wiele osób zadaje pytanie, co wtedy z naszymi oszczędnościami? Faktem jest, że chroni nas Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wypłaca on utracone środki w wysokości do równowartości obecnie 100 000 Euro. Mowa tutaj o bankach, a nie innych instytucjach finansowych typu parabanki. W związku z czym posiadając większy kapitał warto jest nie lokować go w jednym banku. Zatem, jeżeli oferta banku z mało znaną nazwą jest więc interesująca to powinno się sprawdzić go na stronie BFG, czy jest objęty gwarancją zwrotu.

Dodatkowo, jeżeli bank oferuje niezwykle wysoki procent zysku niżeli inne, to także powinno wzbudzić w nas czujność. Może okazać się, że tak naprawdę placówka bankowa wcale nie jest bankiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *